Perdeler

Perdeler

Stor Perde

Stor perde son zamanların en çok tercih edileni, sadece evler ya da iş yerleri değil daha nice farklı mekanın tamamlayıcı olan ve birbirinden farklı seçenekleri ve tasarımları ile dikkat çeken bir perdeleme sistemidir. Mekanizmalı perde sistemlerinin de en çok tercih edileni olduğunu belirtmek gerek. Hem pratiklik isteyen, hem kullanım kolaylığı arayan hem de modern bir tasarımı benimseyenler için önerilen ürün artık klasik dekorasyonun da bir parçası olarak tasarlanabilmekte, üstelik göz kamaştıran sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Stor perde seçimi yapmak ve mekanları bu perdeler ile donatmak ise biraz meşakkatli olabilir. Çünkü sizi birbirinden farklı modeller, kumaş özellikleri, mekanizma farklılıkları ve de renk çeşitliliği bekliyor.

Zebra Perde

Kullanışlılığı ile dikkat çeken, çeşitli eklenebilir fonksiyonları ile de kullanım alanını genişleten zebra perde, aslında bir stor perde türü olarak tanımlanabilir. Stor perdenin çift taraflı mekanizmaya sahip olan şekli olarak ifade edebileceğimiz, size pratik bir şekilde perdeleme yapma imkânı tanıyor. Hem zarif hem de kullanışlı olması en önemli özelliklerinden biridir. Perdenin aşağı ve yukarı hareket ettirilmesi ile birlikte, ışığı geçirgen tarafların üst üste gelmesi ile mekânın aydınlanması sağlanırken, geçirgen olmayan katmanların üst üste gelmesi ile de karartma sağlanmaktadır. Temelde zebra perde bu mantık ile işler.

Plise Perde

Son dönemlerde en çok tercih edilen Cam balkonlar başta olmak üzere, Modern Ev veya İş Yeri ile kış bahçelerinde sıklıkla görmeye başladığımız bir perde çeşididir Plise Perde. Özellikle açılı camlarda rahatlıkla kullanılabilmesi tercih edilme sebebidir. Kontrolünü sağlayan ip mekanizması sayesinde aşağı ve yukarı hareket ettiren bu perdeler dekoratif ürünler olarak tercih edilmektedir. Oldukça fazla renk seçenekleri ile Jalûzi Perde benzeri kullanım kolaylığı sunması da farklı bir avantaj sağlar. Yayın Tül Jalûzi olarak adlandırılan Plise Perde, alt ray sistemi ve perdeyi istenilen açıklıkta tutmaya olanak sağlayan mekanizması sayesinde oldukça kolay kullanılan bir üründür.

Ahşap Jaluzi Perde

Ahşap Jalûzi Perde genellikle farklı tasarıma sahip mekânlar için çok tercih edilmektedir. Ahşap görünüm her zaman görselliğe ve göze hitap etmektedir. Pencere yapısı ve kullanılan alana bağlı olarak genişlikleri 25, 35, 50 mm olarak değişmektedir. İnce bant 25mm olan Jalûzi Perdeler, küçük pencerelerde tercih edilirken 50mm?lik geniş bant ile üretilen perdeler daha büyük pencerelerde kullanılmaktadır. Bant genişliği arttıkça güneşten koruma oranları da artar. Çubuklu Ahşap Jalûzi perde ve kontrolü tamamen ip ile yapılan mekanizma tercihi iki farklı seçenek ile sunulmaktadır. İp ile kontrol edilen mekanizmalar daha uzun ömürlüdür arıza yapmazlar.

Dikey Pvc Perde

Dikey Perdeler, PVC ve kumaştan üretilen iki çeşidi bulunmaktadır. Standart 89 mm 127 mm enlerine sahip iki farklı dikey perde SLAT eni olarak üretilmektedir. Dikey Perde iç mekânlarda yaratılmak istenen tasarımı çok zenginleştirirken Jalûzi Perde sistemlerinde olduğu gibi, 180 derece sağa ve sola hareket etmesi sayesinde ortama giren gün ışınlarını ve ısıyı kontrol edebilme imkânını maksimum düzeyde tutar. Dikey Perdeler özellikle sıcağa, soğuğa ve güneşin zararlı UV ışınlarına ve darbelere dayanıklıdırlar. Kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım olanağı sağlar. Bu perdelerde kullanılan mekanizmalar tipleri (yanlış kullanımlar dışında) neredeyse hiç arıza yapmazlar.

Dikey Kumaş Perde

Dikey Perdelerin, PVC kumaş ve tülden üretilen üç çeşidi bulunmaktadır. Standart 89 mm 127 mm enlerine sahip iki farklı dikey perde SLAT eni olarak üretilmektedir. Dikey Perde iç mekânlarda yaratılmak istenen tasarımı çok zenginleştirirken Jalûzi Perde sistemlerinde olduğu gibi, 180 derece sağa ve sola hareket etmesi sayesinde ortama giren gün ışınlarını ve ısıyı kontrol edebilme imkânını maksimum düzeyde tutar. Dikey Perdeler özellikle sıcağa, soğuğa ve güneşin zararlı UV ışınlarına ve darbelere dayanıklıdırlar. Kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım olanağı sağlar. Bu perdelerde kullanılan mekanizmalar tipleri (yanlış kullanımlar dışında) neredeyse hiç arıza yapmazlar.

Dikey Tül Perde

Dikey perde sistemleri ürünlerimizi dikey tül perde, dikey pvc perde, dikey alüminyum perde ve dikey kumaş perde seçeneği ile sunuyoruz.

Bu ürünü 89mm ve 127mm seçenekleri ile sizlere sunuyoruz. Ürün yelpazemizdeki 300’den fazla renk ve desen dikey perdeleri uyguluyoruz.
Bu perde sistemi kullanımının oldukça kolay olması, ürün çeşitliliği ve renk skalası bakımından da oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca, kolay kurulumu ve dikey çalışma prensibinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Çalışma şekilleri; ortadan açılım, sağ veya sola açılım şeklinde opsiyoneldir.